Zapobieganie i leczenie stanów zapalnych

leczenie stanów zapalnych

Z kalsycznymi stanami zapalnymi spotykanymi w reumatologii i obejmującymi stawy kolanowe lampa radzi sobie doskonale. Promieniowanie lamp aplikujemy w okolice nadkłykcia przyśrodkowego, boki kolan i boki kości piszczelowej oraz ew. rzepkę i doły podkolanowe po 8 - 10 minut na punkt / nieruchomo.

Już po kilku zabiegach pacjenci stwierdzają ustępowanie bólu i uczucie rozpierania w kolanie i zwiększenie ruchomości. Po kilkunastu dniach naświetlania u większości chorych ustępuje obrzęk i ból, zaczerwienienie skóry i stan zapalny. U osób u których stwierdzono niewielką poprawę, wymagały dłuższego naświetlania najlepiej w warunkach domowych.

W leczeniu okołostawowego zapalenia łokcia, będącego typową entezopatią naświetlanie światłe Bioptronu jest bardzo skuteczne. Dolegliwości ustępują u większości chorych już po kilku zabiegach.

Nasza lampa Bioptron leczy wszelkiego rodzaju stany zapalne z różnym nasileniem oraz przewlekłe stany zapalne. Zapalenie przyczepów ścięgna achillesa i powięzi podeszwowej, któremu towarzyszy ostroga piętowa idealnie poddaje się leczeniu i poprawa u większości pacjentów jest widoczna po 2 -3 tygodniach naświetlań.