Jak leczyć stawy, kręgosłup, kolana?

zwyrodnienia stawów leczenie

Medycyna i leczenie jest bardzo trudnym tematem, medycyna jest nauką opartą na doświadczeniu, testach klinicznych, każdy z lekarzy ma dużą wiedzę opartą także na swoim indywidualnym doświadczeniu. Zmiany zwyrodnieniowe stawów występują po różnymi postaciami, u każdego choroba przebiega inaczej - konieczne jest indywidualne podejście dla skutecznego leczenia.

Medycyna z jednej strony twierdzi, że choroby zwyrodnieniowe stawów są spowodowane zużyciem elementów stawu, z drugiej strony, że jest to proces zapalny. W przypadku osób starszych zaobserwowano rozpad chrząstki co spowodowane jest wiekiem i osłabieniem mięśni, ponieważ aktywność ruchowa wraz z wiekiem spada - i tym samym staw musi przejąć znacznie większe obciążenie. - Warto wiedzieć, że przy prawidłowej masie mięśniowej, mięśnie przejmują 80% obciążenia!
Jednym z czynników przyspieszających ścieranie stawów jest zmiana elastyczności / stabilności stawu spowodowana złą postawą podczas poruszania się.

Rozpad chrząstki - macierzy w dużym stopniu zależy także od enzymów zwanymi metaloproteinazami, które są pobudzane przez cytokiny - białka regulujące wiele procesów w naszym organiźmie. Brak cytokin przeciwzalanych może spowodować stan zapalny, który wnika do jamy stawu przez występujące uszkodzenie, kolejnym etapem zapalenia jest zajęcie chorobą błony maziowej wyściełającej staw od wewnątrz co w dalszej kolejności prowadzi do obrzęku, wysieku, bólu, zaczerwienienia i zwiększenia temperatury stawu.

Więc jak zahamować proces zapalny destrukcji chrząstki stawowej?
Jedna z metod - to farmakologia, jednak ze znacznymi skutkami ubocznymi. Często bierzemy bez kontroli niesterydowe leki przeciwzapalne jak aspiryna, butapirazol, przecibólowe jak paracetamol, tramadol, które często prowadzą do powikłań w postaci niedomagać nerek, wątroby i innych bardzo poważnych chorób.

Druga metoda - to leczenie fizykalne stawów za pomocą światłolecznictwa powodującego odpowiednią produkcję cytokin przeciwzapalnych już w 30 minut po naświetlaniu, zmniejsza obrzęk i zwiększa przepływ krwi i dlatego jest szczególnie polecany cukrzykom. Światłoterapia Bioptron tworzy także nowe komórki tkanki łącznej / kolagen, fibroblasty z których zbudowana jest torebka stawowa i więzadła, poprawia się ukrwienie obwodowe, dostarczana jest wieksza ilość tlenu i substancji odżywczych do naświetlanego obszaru co powoduje większą stabilność stawu.

Wszystkie te cechy naszych lamp Bioptron powodują, że to leczenie całkowicie bezpieczne, bez efektów ubocznych i które z powodzeniem może być stosowane we wszystkich chorobach zmian zwyrodnieniowych stawów. Nasza lampa to życie bez bólu i leczenie przyczyn wielu chorób związanych z narządami ruchu.