Jak leczyć choroby skóry lampą Bioptron?

Efekty naświetlania naszymi lampami Bioptron są szybkie w przypadku leczenia chorób skóry i zmian skórnych takich jak trądzik, egzema, łuszczyca, opryszczka, ospa wietrzna, liszajec, czyraki, czy inne infekcje skórne. Na początku zabiegów Bioptronu może się jednak pojawić nasilenie objawów z powodu oczyszczania się skóry od wewnątrz i wydalania toksyn na zewnątrz, ale już po kilku dniach nasilone objawy znikają.

Nasza skóra zbudowana jest z 2 powłok: powłoki zewnętrznej zwanej naskórkiem oraz powłoki położonej bezpośrednio pod naskórkiem zwanej skórą właściwą, następnie poniżej znajduje się tkanka tłuszczowa.

- Naskórek zbudowany jest z wielu komórek tzw. przylegających do siebie cegiełek, komórki skóry dojrzewając zbliżają się do powierzchni. Naskórek nieustannie się ściera, a zniszczone komórki są zastępowane następnymi posuwającymi się do góry. Komórki naskórka produkują także KERATYNINĘ, która napina skórę i sprawia, że nie przesiąka ona wodą i chroni warstwę ochronną przed szkodliwymi wpływami atmosfery i innych czynników środowiska zewnętrznego.
- Skóra właściwa zawiera już naczynia krwionośne, nerwy, gruczoły łojowe, potowe i mieszki włosowe.
- Podskórna tkanka tłuszczowa zabezpiecza ciało przed zimnem i przed uszkodzeniem.

Na wszyskie struktury skóry możemy zadziałać lampą regenerującą na poziomie komórkowym, leczącą problemy skórne, stany zapalne i likwidujące przyczyny wielu dermatologicznych uleczalnych chorób, i sprzyjającą gojeniu się ran. W przypadku np. łuszczycy mówimy o zaleczeniu miejsc dotkniętych zmianami, gdyż łuszczyca to genetyczna, nieuleczalna choroba występująca pod różnymi postaciami. Światłoterapia to także bezpieczne wspomaganie leczenia i profilaktyka.