Statywy

Ważnym elementem wyposażenia naszej lampy jest statyw. MedAll Compact III - tzw. mała lampa Bioptron może być stosowana bez statywu jak i ze statywem podłogowym, który jest bardzo istotnym elementem wyposażenia i prawidłowego przeprowadzania zabiegów i oczekiwanych efektów leczenia.

Ważnym parametrem prawidłowego zabiegu jest jego przeprowadzanie nieruchomo - dochodzi wtedy do efektu przenikania światła głęboko pod powierzchnię skóry i stawów, i dochodzi do regeneracji przestrzeni właśnie pomiędzy kręgami. Naświetlając ucho, zatoki jesteśmy w stanie poradzić sobie trzymając lampę w ręku, ale naświetlając kolana czy kręgosłup statyw jest niezbędny dla oczekiwanych efektów przenikania i regeneracji i leczenia przyczyn wielu chorób.

Bioptron Pro1 - średnia lampa Bioptronu posiada możliwość zastosowania dwóch statywów zamiennie - stołowego, który jest chętnie kupowany z powodu małych rozmiarów i podłogowego - o wiele bardziej funkcjonalnego, dzięki czemu można wygodnie się naświetlać leżąc na łóżku czy siedząc w fotelu. Możliwości regulacji statywu podłogowego Pro1 dają komfort naświetlania w domu oraz warunkach szpitalnych czy rehabilitacji.

B2 - największa lampa kliniczna posiada 3 statywy, które umożliwiają prawidłowe i wygodne naświetlania - podłogowy, który umożliwia łatwe przemieszczanie i wielkością jest podobny do statywu przy lampie Bioptron Pro1, podłogowy z wysięgnikiem - umożliwiającym zabiegi szczególnie w warunkach szpitalnych dzięki możliwości naświetlania pacjenta bez potrzeby jego przemieszczania, i statyw na stałe montowany nad łóżkiem - statyw ścienny. Zakup statywu jest najkorzystniejszy przy zakupie razem z lampą Bioptron.