Jak poradzić sobie z depresją u nastolatków?

Leczenie migreny

Lampa nasza zwiększając poziom endorfin i serotoniny reguluje procesy hormonalne i przywraca harmonię organizmu dorosłych i nastolatków, gdyż pod wpływem światła zmniejsza się poziom melatoniny - hormonu odpowiedzialnego za zasypianie i w pewnym stopniu za depresję. 20% nastolatków dotyka depresja, której przyczyny nie są znane. Jest wiele czynników psychologicznych, środowiskowych i biologicznych mających wpływ na powstawanie depresji u młodzieży.

Standardową metodą leczenia depresji u młodzieży jest także podawanie leków przeciwdepresyjnych. Naświetlania lampami Bioptron są wskazane u dzieci od urodzenia, biologicznym czynnikiem wpływającym na rozwinięcie depresji u młodzieży jest zmniejszenie neuroprzekaźnika serotoniny w mózgu.
Psychologicznym czynnikiem depresji jest niska samoocena i uczucie bezradności przy zetknięciu się z trudnościami codziennego życia.
Najczęstszymi przyczynami środowskowymi są natomiast urazy słowne lub fizyczne, śmierć osoby bliskiej, problemy w szkole, lub dzieci będące ofiarami przemocy i presji.

Lampa Bioptron jest niezbędna w leczeniu i profilaktyce związanej z depresją spowodowaną przez biologiczny czynnik związany z ogólną formą zdrowotną, ale i może mieć równocześnie ogólnie pozytywny wpływ na zachowanie, samopoczucie i relacje z rówieśnikami i rodzicami, i z powodzeniem można uznać bioptron za sprzęt leczniczy, który jest z powodzeniem stosowany w leczeniu depresji u młodzieży.