Jaką lampę Bioptron kupić do domu?

Zepter International produkuje 3 modele lamp Bioptron różniących się średnicą filtra/polem naświetlania i oczywiście caną. Najczęściej do domu wybierana jest lampa Bioptron MedAll ze średnicą filtra 5cm, i do domu jest ona najczęściej całkowicie wystarczająca. W domu można po prostu naświetlać się często i długo, tyle ile mamy ochotę i potrzeby.

Następnym modelem jest Bioptron Pro1 ze średnicą filtra 11cm, jest to również idealny sprzęt do domu jak i do placówek medycznych. Ze względu na większe pole naświetlania efekty lecznicze są szybsze, dlatego w gabinetach rehabilitacji, w szpitalach lepiej się ten model sprawdza niż MedAll.

Bioptron 2 to natomiast typowy sprzęt szpitalny do zastosowania profesjonalnego, ma średnicę filtra 15cm, to największa lampa i efekty lecznicze są szybsze tego modelu niż dwóch pierwszych.

Warto wspomnieć, ża 3 modele lamp Bioptron mają takie same właściwości światła na każdy cm2, różnią się tylko polem naświetlania. Trudno porównywać właściwości tych modeli zważywszy, że nasze lampy wywołują biologiczne efekty lecznicze, mają wpływ na odporność i układ hormonalny, naświetlając niewielki obszar powodujemy, że krew po chwili rozchodzi się po całym organizmie i przybiera takie same właściwości co krew naświetlana w niewielkim obszarze.