Medyczne światło o właściwościach terapeutycznych

Wiele publikacji naukowych i znani lekarze z całego świata podkreślają lecznicze właściwości naszych lamp. Od wielu lat znane są ich właściwości wywołujące w organizmie efekt biostymulacji, działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego.

W szpitalach i klinikach najczęściej pacjenci przebywają za krótko żeby leczyć przyczyny choroby i dlatego posiadanie lampy we własnym domu przynosi oczekiwane efekty lecznicze i umożliwiają późniejszą profilaktykę.

Lampa ma działanie przeciwbólowe. Ból to ostrzeżenie organizmu o chorobie lub uszkodzeniu tkanki, odczuwany jest z powodu uwalniania substancji z uszkodzonych komórek i zmniejszeniu kwasowości w przestrzeniach międzykomórkowych i dlatego wysyłany jest sygnał do rdzenia kręgowego i odczuwany jest ból.

Światło lampy Bioptron zamyka drzwi dla bolesnych informacji przekazywanych do rdzenia kręgowego i mózgu. Światło lampy zamyka włókna przewodzące ból, zmniejsza wrażliwość zakończeń nerwowych tym samym zmniejszając próg bólu.
Działanie przeciwzapalne polega na aktywacji wielu czynników biologicznych, które przyczyniają się do zlikwidowania zapalenia.

Lampa Bioptron likwiduje opuchliznę, rozszerza naczynia krwionośne, poprawia krążenie krwi, lampa zwiększa natlenienie, przyspiesza metabolizm i likwiduje obrzęki limfatyczne. Poprawa odporności po naświetlaniu odgrywa kluczową rolę w zniszczeniu procesów chorobowych.