Jak poradzić sobie z migreną?

Leczenie migreny

Migereną nazywamy bardzo silne bóle głowy uniemośliwiające normalne funkcjonowanie, których przyczyną jest rozszerzanie i nagłe kurczenie naczyń krwionośnych mózgu. Migrena nie powoduje trwałych zmian i uszkodzeń mózgu, i jest czasami bardzo dokuczliwa i może występować z zaburzeniami wzroku, wymiotami i może trwać nawet kilka godzin.

> Standardowo migrenę leczymy środkami przeciwbólowymi, które leczą tylko skutki a nie przyczyny bólu. Czy są inne skuteczne metody leczenia i zapobiegania migreny. Światło lampy jest doskonałym rozwiązaniem profilaktycznego zastosowania przy bólach głowy i migrenie. Lampa reguluje procesy hormonalne, odpornościowe i ma pozytywny wpływ na krew, która przybierając różne pozytywne właściwości rozchodzi się po całym organizmie i dociera także do mózgu. Światło naszej lampy Bioptron rozrzedza krew, wzmacnia naczynia krwionośne i ma właściwości przeciwbólowe zwiększając w organizmie poziom endorfin i serotoniny.

Profilaktyczne zastosowanie zabiegów naświetlań naszą lampą skutecznie zmniejsza nasilenie migreny i nawet całkowicie ją wyeliminuje. Lampą Bioptronu naświetlamy okolice skroni, przez 4-10 minut na skroń, nieruchomo, z odległości 5-10 cm od powierzchni skóry.
Doskonałym uzupełnieniem naszej terapii jest elektroakupunkter Zepter, który dając impuls elektryczny poprze "igły" masujące skórę - okolice skroni uśmierza ból prawie natychmiast.