Skuteczne leczenie przewlekłych odleżyn

pytania i odpowiedzi

Odleżyna może powstać w ciągu nocy! Odleżyny są wynikiem zapalenia, wilgoci, bakterii, uszkodzenia skóry, braku dopływu krwi. Odleżyna może mieć przebieg od zwykłego zaczerwienienia po głębokie rany, które obejmują mięśnie i kości.

Pierwsze objawy odleżyny, które natychmiast należy naświetlać lampą Bioptron niedopuszczając do pogłębienia choroby, objawiają się błyszczącą i zaczerwienioną skórą, która zaczyna swędzieć i pojawia się ból. Drapanie powoduje powstanie pęcherzy i następnie otwartej rany, która może się goić nawet kilkanaście miesięcy - z lampą proces gojenia odleżyny przyspieszamy średnio dziesięciokrotnie, roczną odleżynę możemy wyleczyć w 2-3 tygodnie.

Etapy powstawania odleżyny możemy podzielić na: 1. czerwienienie skóry (lampa na tym etepie nie dopuści do powstania rany odleżyny!)
2. zaczerwienienie, obrzęk rany i pęcherze
3. powstanie płytkiej, otwartej rany
4. rana rozprzestrzenia się do głębszych warstw podskórnych i mięśni, kości
5. częste zakażenia ran odleżyny (nasz zabieg w najgorszych stanach odleżyn powinien być stosowany często i długo)
6. Odleżyny powstają bardzo szybko, są spowodowane zamknięciem naczyń krwionośnych pod skórą, już po godzinie takiego stanu tkanki zaczynają umierać z powodu braku tlenu i substancji odżywczych.

Czynnikiem ryzyka odleżyn są: > osoby pow. 60 lat
> choroby serca
> cukrzyca
> zmniejszone uczucie dotykowe
> nietrzymanie moczu
> niedożywienie
> otyłość
> paraliż lub nieruchomość
> słabe krążenie
> długotrwałe leżenie w łóżku
> uszkodzenie rdzenia kręgowego
> anemia

Tradycyjne metody leczenia są skuteczne lecz długotwałe i wymagające dużych nakładów finansowych, cierpliwości i systematyczności. Jak szybko i najekonomiczniej poradzić sobie z odleżynami na każdym etapie leczenia - to terapia światłem sprawdzona i wręcz niezbędna przy leczeniu odleżyn, to światło, które głęboko przenika, dzięki któremu powstają nowe naczynia włosowate niosące więcej tlenu, substancji odżywczych, dlatego rana szybko się goi.
Właściwości naszej lampy Bioptron mają także działanie wiruso i bakteriobójcze i dlatego szybko znika ból, stany zapalne i zakażenia.

Lampa Bioptronu przy tak przewlekłych ranach jak odleżyny oraz owrzodzenia czy stopie cukrzycowej powinna dla uzyskania oczekiwanego efektu być używana w warunkach domowych, tylko wtedy możemy zabiegi naświetlań stosować regularnie i odpowiednio często i długo i wyleczyć ranę bez konieczności wydatków na inne zbędne specyfiki. Nasza terapia Bioptron jako monoterapia - jedyna metoda leczenia doskonale radzi sobie z odleżynami u osób w każdym wieku.