Jak zwiększyć poziom serotoniny?

Światło nasze Bioptron zwiększa poziom endorfin i serotoniny w naszym organizmie. W schorzeniach reumatycznych, uciążliwym bólu lampa daje ulgę natychmiast po naświetlaniu dzięki właśnie zwiększonej produkcji endorfin. Ból jest następstwem pewnych obrażeń lub zmian chorobowych i zapaleń.

Jest związany z uwolnieniem chemicznych mediatorów, stymulujących lokalne receptory bólu. Mediatory aktywują sensory nerwów obowodowych, które za pomocą specyficznych ścieżek neuronowych, przekazują impuls bólowy do centrów znajdujacych się w mózgu, gdzie odczytywany jest jako uczucie bólu.

Skurcze mięśniowe oraz niedokrwienie tkanek to główne czynniki wpływające na powstanie odczucia bólu, powodujące bezpośredniąj aktywację mechanizmu receptorów odczuwania bólu oraz uwalniania mediatorów bólu.

Terapia światłem może zredukować odczuwanie bólu lub całkowicie go wyeliminować na kilka sposobów: może poprawić mikrocyrkulację krwi oraz zredukować napięcie mięśniowe tym samym wpływać na zmniejszenie stymulacji receptorów bólu, redukuje stany zapalne i uwalnianie mediatorów chemicznych, może indukować uwalnianie naturalnych substancji przeciwbólowych takich jak endorfina, enkefalina i serotoniny, może również działać bezpośrednio na włókna nerwowe w celu redukcji ich pobudzenia.

Dlatego nasza lampa Bioptron to tak ważna metoda leczenia i uśmierzania bólu, reguluje procesy hormonalne i odpornościowe w całym organizmie. Podsumowując, nasza terapia zlikwiduje ból bez tabletki, bez jakiejkolwiek szkodliwej farmakologii, naturalnie i szybko likwiduje przyczyny występowania bólu lecząc wiele chorób i regenerując tkanki.