Jak działa Bioptron w kosmetyce?

Leczenie migreny

W warunkach domowych możemy zaaplikować sobie zagieg jak w prawdziwym SPA, czyli: nasze światło + fitokosmetyki Zepter dają efekt odmładzania, nawet samo nasze światło wywołuje taki efekt w postaci zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny co zostało udowodnione klinicznie i ma nieocenione znaczenie w leczeniu blizn powstałych w wyniku ran pooperacyjnych, pourazowych, trudnogojących ran jak owrzodzenia, odleżyny czy przy stopie cukrzycowej.

W celach kosmetycznego zastosowania terapii światłem Bioptron:
Krok 1: Oczyść twarz za pomocą preparatu Light Fluid lub korzystając z dowolnego produktu kosmetycznego do oczyszczania twarzy z linii Swissological.

Krok 2: Nawilż skórę twarzy za pomocą Oxy Spray, a następnie przez 2-4 minuty, używając najlepiej niebieskiego filtra, naświetlaj twarz światłem. Krok 2 pozwoli Ci się odprężyć, a także zmniejszy napięcie skóry, przygotowując ją na kolejne etapy zabiegu. Dzięki temu skóra twarzy skuteczniej wchłonie dobroczynne składniki zawarte w kosmetykach, zastosowanych w dalszych zabiegach.

Krok 3: Lekkim ruchem, opuszkami palców rozprowadź na skórze twarzy Hydro Lifting Serum, aby ją ujędrnić i nawilżyć.

Krok 4: Zastosuj ponownie terapię światłem, naświetlając twarz przez 2-4 minuty, używając filtra koloru pomarańczowego. Aby wzmocnić efekt odnowy i usprawnić wnikanie w skórę korzystnych związków (efekt liftingu), po aplikacji światła, użyj Hydro Lifting kremu przeciw zmarszczkom. Zimą, a także jeśli Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa i łatwo się przesusza - użyj kremu multiregeneracyjnego. Krem należy nanieść na skórę twarzy kierując powolne, koliste ruchy opuszków palców od dołu ku górze, wmasowując krem od środka czoła, ruchami od wewnątrz na zewnątrz, następnie rozprowadzić krem nad górną wargą, kolistymi ruchami od środka na zewnątrz (do policzków) oraz pomiędzy dolną wargą a podbródkiem.

Krok 5: Nanieś nawilżający krem pod oczy, który aktywuje działanie składników na poziomie komórkowym, dzięki czemu uzyskasz efekt wygładzenia i liftingu skóry.

Krok 6: Zastosuj ponownie terapię światłem, naświetlając skórę twarzy przez 10 minut, używając filtra szerokopasmowego (podstawowego). Krok 6 zapewni utrwalenie efektu przeprowadzonego zabiegu pielęgnacyjnego.

- Wskazówki: Skórę należy pielęgnować regularnie. Jeśli robimy to od czasu do czasu, czyli wtedy, kiedy sobie przypomnimy, to minimalizujemy skuteczność pielęgnacji. Nie muszisz jednak powtarzać zabiegu odmładzającego codziennie. Najlepsze efekty przynosi stosowanie pielęgnacji "6 kroków", co drugi dzień, tak aby powtórzyć zabieg 10-12 razy, następnie przeprowadzać jedynie zabiegi w celu podtrzymania efektów. Efekty i skuteczność tej metody pielęgnacji, zależą od kondycji cery, rodzaju problemów i dolegliwości skórnych.

Zabieg odmładzający warto i należy przeprowadzać co najmniej 2 razy w roku. Najlepszy czas na zabiegi i SPA dla skóry to okres wiosenny i jesienny. Warto jednak wziąć pod uwagę stan naszej cery oraz czynniki zewnętrzne, na działanie których jest ona narażona. Jeśli mieszkamy w dużym mieście i pracujemy wiele godzin i dni przed komputerem, taki zabieg można przeprowadzać co kwartał.
Światło naszej lampy i kosmetyki Zepter to bezpieczne i skuteczne połączenie, zapewniające naturalną pielęgnację i efekty na lata. Zabiegi w salonach kosmetycznych mogą być kosztowne jeżeli są przeprowadzane często, warto pomyśleć wtedy o zakupie naszego urządzenia na własność.
Daje to możliwość naświetlania i bezawaryjnego działania przez kolejne nawet 15 - 20 lat. W lampie standardowo zamontowany jest filtr szerokopasmowy, który filtruje pozostałości promieniowania UV, warto wspomnieć, że sama lampa bez koloroterapii także jest w pełni wartościowa i ma efekty lecznicze, profilaktyczne i regeneracyjne, koloroterapia przyspiesza jednak pewne procesy zachodzące w naszym organizmie.